Úspěšné okrskové kolo turnaje McDonald´s Cup

12. dubna 2024
Úspěšné okrskové kolo turnaje McDonald´s Cup
V pátek 12. 4. se osmnáct fotbalistů a jedna fotbalistka z našeho prvního stupně zúčastnilo prestižního turnaje McDonald´s Cup. Jeho pořadatelství v letošním školním roce z důvodu přítomnosti staveniště v našem školním areálu připadlo Moravanům, kam jsme společně vážili náročnou cestu, která se ale rozhodně vyplatila.
Organizátor turnaje nám vyšel vstříc co se časů výkopu našich utkání týkalo, jelikož samotná cesta autobusem a následně vlakem nám zabrala bezmála dvě hodiny. Již od první chvíle po našem příchodu na moravanské hřiště ale bylo jasné, že jsme se nevydali pouze na výlet.
Týmy byly rozděleny do dvou kategorií - starší (4. a 5. ročník) reprezentovali Marek Mitrovský, Adam Krátký, Adam Chocholouš, Filip Bidlo, Štěpán Krejčík, Julie Haklová, Radek Ťukálek, Marsel Filipi a Jáchym Rykr. Cestu turnajem náš tým zahájil smolnou porážkou s pozdějším vítězem z Dašic, po druhém utkání již však byla nálada v týmu lepší, a to díky výhře nad Dolní Rovní. V závěrečném utkání se pak našemu celku i přes veškerou snahu nepodařil vyrovnat zápas s Horním Jelením a s turnajem jsme se tak rozloučili těsnou porážkou. I přes velké zklamání dokázali konečné 4. místo všichni členové týmu sportovně přijmout a mohli upnout pozornost k finálovému utkání kategorie mladších ročníků (2. a 3. třída), které nás všechny dosti zajímalo...
Než se k němu dostaneme, na úvod jen zmiňme soupisku našeho mladšího týmu - jména, která se rozhodně vyplatí si zapamatovat, jsou Vojtěch Vlk, Viktor Vohralík, Bedřich Mezera, Petr Vohradník, Ondřej Doležel, Martin Píša, Tomáš Karel, Daniel Bartoška, Filip Chocholouš a Teodor Srazil.
Kluci ke svému prvnímu utkání nastoupili proti domácímu výběru Moravan a díky skvělému výkonu s minimem technických či taktických chyb na hřišti vyloženě dominovali a odnesli si vítězství 6:0. Nebylo divu, že svým přístupem (již od rána z nich nadšení a odhodlání přímo vyzařovalo) i herní kvalitou dali všem ostatním jasný signál, s jakým cílem se turnaje přijeli zúčastnit. Ve druhém utkání naši chuť do fotbalu odskákal mančaft Horního Jelení, které si odneslo porážku 4:0. Během obou utkání se nám navíc za rozhodnutých stavů podařilo vyzkoušet si více herních variant, které by se nám mohly hodit do finále, ke kterému naši kluci nezadržitelně směřovali.
Vítězem druhé skupiny a tím i soupeřem, se kterým jsme se utkali ve finále, byl ambiciózní tým Dašic. V tomto utkání nechtěl ani jeden z týmů udělat jakoukoliv fatální chybu - na hřišti byla znát kvalita obou celků i touha ovládnout celý turnaj a postoupit do jeho dalšího kola v Pardubicích. Po několika menších šancích na obou stranách se již zápas chýlil ke svému konci, když se vyplatila trpělivost našich hráčů a naše častá rotace hráčů na hřišti za účelem zachování vysokého tempa a unavení soupeře - po rohovém kopu zhruba dvě minuty před koncem se prosadil Tomáš Karel, který byl v tu chvíli na hřišti doslova několik vteřin a na hřiště vběhl s jediným pokynem „teď kopeme roh, běž dát gól". Jelikož náš výborně fungující tým soupeře již v závěrečných chvílích utkání k ničemu nepustil, mohla po závěrečném hvizdu v našem táboře propuknout veliká radost - tým naší školy po spoustě let dokázal zúročit své úsilí a ovládnout okrskové kolo McDonald´s Cupu a právem si vysloužil další pokračování svého fotbalového tažení.
Poděkování patří kromě samotných bojovníků z obou týmů i slečně asistentce Kristýně Pošvové, která byla důležitou pomocnicí při zajištění bezproblémového průběhu dne, ale také rodičům dětí naší školy, kteří nás přijeli podpořit, vypůjčili nám jednu sadu dresů a zajistili jejich odvoz do Moravan a zpět a v neposlední řadě také těm, kteří se dlouhodobě starají o tréninkový proces a fotbalový růst našich mladých nadějí. Dnešek si našich 19 žáků rozhodně užilo!
Ohlasy hráčů po skončení turnaje:
„Jak jste spokojeni s výkony a umístěním na turnaji?"
Štěpán Krejčík: Joo, celkem dobrý.
Mára Mitrovský: Celkem dobře, až na ty rozhodčí. Ale šlo to.
Julča Haklová: Umístění špatný.
„Jak se Ti líbil turnaj McDonald´s cup?"
Fíla Chocholouš: Dobře.
Tomáš Karel: Dobrý, jsem hrozně šťastnej za to finále, protože jsem dal ten gól asi dvě minuty před koncem, takže dobrý.
„Jak jsi spokojený s výkony svého týmu?"
Tom Karel: Hooodně spokojenej.
„Těšíš se na další kolo, kam jste postoupili?
Fíla Chocholouš: Hmm, jo. (úsměv)

Mgr. Lukáš Knaute