Projektová výuka španělštiny s 9. B ¡Ay me duele!

1. března 2024
Projektová výuka španělštiny s 9. B ¡Ay me duele!

Ke konci 2. čtvrtletí jsme se s deváťáky věnovali tématu ¡Ay me duele! (Au to bolí!) v rámci výuky španělského jazyka. Projektová výuka trvala několik týdnů a cílem bylo, aby se žáci naučili slovní zásobu a potřebnou gramatiku ke komunikaci na téma zdraví, části lidského těla, nemoci a zdravotní potíže, léčba, zaměstnání ve zdravotnictví, tematický rozhovor a první pomoc ve španělštině (teoretická i praktická).

Projekt byl rozdělen do několika fází a věnovali jsme se následujícím aktivitám:

• tvorba plakátů se slovní zásobou a vlastních miniaktivit pro ostatní spolužáky na procvičení slovíček a gramatiky;
  • prezentace formou workshopů;
  • hraní rolí a komunikační cvičení;
  • dabing videa s rozhovorem lékaře a pacienta;
  • už zmíněnou první pomoc ve španělštině s reálnými lékárničkami;
  • naučení se a nazpívání tematické písničky ve španělštině od uruguayské hudební skupiny.

Myslím, že se projekt povedl jak obsahem, tak celkovým provedením, a věřím, že byl pro děti přínosem nejen z hlediska jazykového, ale také z pohledu osvojování si důležitých prezentačních dovedností a praktického propojení vědomostí s reálným životem. Až jednou žáci vycestují do španělsky mluvících zemí, budou si umět poradit například i v situacích týkajících se právě jejich zdraví.

Na závěr bych Vás ráda pozvala ke zhlédnutí výstupního videa našeho projektu ¡Ay me duele!

Video ZDE

Mgr. Eliška Krčálová