Pěšky do 4. B

23. září 2023
Pěšky do 4. B

Stejně jako minulé září i letos se třída 4. B přihlásila do celorepublikového projektu „Pěšky do školy", který v médiích proběhl i televizním zpravodajstvím. Jednalo se o akci v rámci Evropského týdne mobility, který se každoročně koná pravidelně třetí týden v září a končí mezinárodním Dnem bez aut. A za své odhodlání přidat se do našeho projektu byli všichni zúčastnění odměněni dalšími hezkými společnými chvílemi...

Plánování srazových míst na každý den bylo důležitou strategií, která byla i tentokrát v režii dětí. Ty po hromadné diskuzi ve třídě nakonec vybraly následující místa:
Pondělí - na kraji stezky na Počaply (odkud jsme nedávno vyjížděli na kolečkových bruslích)
Úterý - v ulici Smetanova před č. p. 662
Středa - altán u závory cestou k akvaduktu
Čtvrtek - před sezemickým hřbitovem (z důvodu očekávaného psaní diktátu)
Pátek - v parku na Husově náměstí (vedle Městské policie)
Každý den se tak všichni mohli sejít v sedm hodin ráno na příslušném místě, zájemci o dřívější společný sraz se mohli dostavit už v 6:45 k domu třídního učitele, odkud se celá početná skupina přesouvala na srazové místo za ostatními.
A i proto, že naší akci bylo po celý týden nakloněné také počasí,  se s potěšením můžeme pochlubit tím, že se každý den pravidelně společné cesty naší třídy zúčastňovalo několik desítek lidí. Děti tak získaly lepší předpoklady pro soustředění na učení, pohybovou chvilku po ránu a samozřejmě zážitky z ranní cesty se svými kamarády. Naše škola alespoň trochu profitovala zklidněním dopravy před školou a čistším vzduchem v okolí areálu. A rodiče našich žáků mohou být rádi například za další ranní čas strávený se svým dítětem, společné zážitky, více pohybu, posílení vztahů s ostatními či příležitost ke spolupráci s třídní komunitou, která je už tak skvělá.
Děkuji tedy všem účastníkům, bez nichž by naše akce nemohla být tak vydařená. Vyzdvihnout lze i některé žáky, bydlící v blízkosti školy, kteří na úkor vlastního pohodlí vstávali o hodinu dříve než obvykle a nachodili několik kilometrů jen z důvodu odhodlání zapojit se do třídní akce. Všem ostatním třídám tak můžeme za celou 4. B podobnou aktivitu jen doporučit.

Mgr. Lukáš Knaute