Odpoledne s Andersenem aneb zábavné učení ve třídě 3. C

22. března 2024
Odpoledne s Andersenem aneb zábavné učení ve třídě 3. C

Ve čtvrtek 21. března se třída 3. C naší školy proměnila v malou pohádkovou říši, kde si žáci užívali „Odpoledne s Andersenem".

Tato čtenářská akce, inspirovaná slavným dánským pohádkářem Hansem Christianem Andersenem, byla plná zábavy, učení a dobrot. Žáci plnili zábavné úkoly z příběhu ve skupinách nebo ve dvojicích. Nedílnou součástí odpoledne byla také „sladká pauza", kde si žáci přinesli své oblíbené dobroty. Tato část programu nejen dodala energii pro další aktivity, ale také vykouzlila žákům úsměv na tváři.

Žáci se při práci učili naslouchat a trénovali pozornost, kterou si následně ověřili při vzájemné kontrole splněných úkolů.

Odměnou jim byl pamětní list pohádkové říše a omalovánka. Bylo to skvělé odpoledne, které kombinovalo učení se zábavou.

„Odpoledne s Andersenem" nejen ukázalo, jak může být učení zábavné a interaktivní, ale také podtrhlo význam spolupráce a sdílení radosti z objevování nových věcí. Takové akce nejen posilují pouta mezi žáky, ale také podporují jejich celkový rozvoj a radost z učení.

Michaela Severinová

Mgr. et Mgr. Denisa Sitová