Liga škol OB - výsledky 3. kola

23. března 2024

Ve středu 20. března pokračoval 3. kolem ve Svítkově letošní ročník Ligy škol v orientačním běhu. ZŠ Sezemice v tomto kole reprezentovalo 11 dětí většinou v nejmladších věkových kategoriích D10 a H10 a všichni potěšili svými kvalitními běžeckými i mapařskými výkony! V soutěži škol naše škola obsadila se ziskem 48 bodů pěkné 7. místo.

Novinkou 3. kola soutěže, které se běželo za slunečného jarního počasí ve Svítkově, byl elektronický systém ražení kontrol Sport Ident (poprvé se kontroly nerazily mechanicky kleštěmi do papírových průkazek, ale elektronicky pomocí speciálních čipů). S tímto systémem si všech 11 reprezentantů naší školy úspěšně poradilo a na rozdíl od některých svých soupeřů z jiných škol byli všichni sezemičtí orientační běžci i sezemické běžkyně klasifikováni (ny) za správný průběh celým závodem!  Výsledky jednotlivých závodníků opět uvádím v tabulkách pod článkem, v soutěži škol, do které se z každé kategorie započítávají dva nejvyšší bodové zisky, obsadila v tomto kole naše škola hezké 7. místo! Všem zúčastněným gratuluji k pěkným výkonům a umístěním a děkuji kromě dětí také panu učiteli Lukáši Knautemu za ochotnou pomoc při zajištění bezproblémového průběhu závodu. Liga škol bude pokračovat závěrečným 4. kolem ve středu 10. dubna v lese na Studánce.

21. Vojtíšek Václav 6.B 39:56

Třetího kola se zúčastnilo 205 dětí ze 14 škol, v soutěži škol obsadila ZŠ Sezemice ve 3. kole 7. místo (48 bodů) a po 3 kolech je naše škola se ziskem 183 bodů (1. kolo - 70 bodů, 2. kolo  - 65 bodů, 3. kolo - 48 bodů) na průběžném 6. místě! Soutěž bude v tomto školním roce uzavřena závěrečným 4. kolem ve středu 10. dubna na Studánce.