Kariérové poradenství - 9. ročník

23. září 2023
Kariérové poradenství - 9. ročník

V úterý 12. 9. a 19. 9. se žáci 9. A a 9. B vydali do CCV Pardubice, kde se zapojili do programu skupinového kariérového poradenství v rámci projektu IKAP II Pardubického kraje, který byl zaměřen na sebepoznání a sebeprezentaci.

Vycházející žáci mají před sebou v letošním školním roce nelehkou volbu Kam na střední školu. Někteří již využili individuální kariérové poradenství u školní psycholožky Mgr. Jany Pinkasové nebo v CCV či PPP v Pardubicích. Cílem tohoto skupinového workshopu Moje Jáchta na moři kariéry bylo uvědomit si své silné stránky a zaměřit své snažení na obory, v kterých tyto předpoklady naleznou uplatnění.

Program připravený příjemnými lektorkami měl u žáků úspěch. Některým workshop v rozhodování pomohl, jiné naopak nasměroval nečekaným směrem a někteří si jen potvrdili své směřování.

Mgr. Olga Doskočilová