Fotosoutěž - XVI CONCURSO DE FOTOGRAFÍA MATEMÁTICA - 9. ročník

20. března 2024
1. místo

V letošním roce se žáci naší školy poprvé účastní fotografické soutěže s matematickou tématikou. 16. ročník takto zaměřené soutěže pořádá Agregaduría de Educiación de la Embajada de España en la República Checa a je určena pro žáky 6. až 9. ročníku.

Zadání soutěže je jasné, matematické vnímámí prostoru kolem nás a také rozvoj vyjádření a představivosti pomocí španělského jazyka. V průběhu března byly prostřednictvím elektronického hlasování vybrané tři fotogragie, které ze školního kola postupují dál do celostátního kola, kde budou dále rozhodovat tři kritéria: matematický kontext, kvalita fotografie, výstižnost a originalita španělského popisu.

Vítězové celostátního kola budou známi 26. 4. 2024 a tři šťastlivci se tak mohou těšit na týdenní kurz španělštiny v andaluzské Malaze na jihu Španělska.

Držme našim účastníkům palce!

1. místo - Valerie Ryšavá (9. B)

2. místo - Karolína Janečková (9. B)

3. místo - Zuzana Halbrštátová (9. B)

Mrg. Eliška Krčálová